Wiadomości

"Pomagają i chronią - służba policjantów w walce z epidemią" - konkurs rozstrzygnięty

Data publikacji 17.07.2020

Konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów powiatu mikołowskiego rozstrzygnięty, a nagrody dla zwycięzców najlepszych prac wręczone. Policjant zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, wraz z maskotką mikołowskich mundurowych - sierżantem Hektorem, odwiedzili tych, którzy w najbardziej kreatywny sposób przedstawili swoje wyobrażenie o służbie policjantów w czasie walki z epidemią.

Organizowany w powiecie mikołowskim konkurs plastyczny pod hasłem Pomagają i chronią - służba policjantów w walce z epidemią" został ogłoszony w połowie czerwca. Myśl o jego powstaniu zrodziła się tuż po tym, jak do Komisariatu Policji w Orzeszu wpłynęło podziękowanie od 5-latki, którą mundurowi odwiedzali podczas kontroli kwarantanny. Uroczy rysunek policjanta w trakcie służby, wywołał radośc na twarzy wielu stróżów prawa z mikołowskiego garnizonu. Do jego udziału zaproszeni zostali uczniowie klas I-III miast i gmin z całego powiatu.

Stan epidemii jest zupełnie nowym doświadczeniem dla obywateli, któremu towarzyszą niemałe emocje związane z tą szczególną sytuacją. To również czas, kiedy na policjantów nakładane są dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Stróże prawa, oprócz swoich codziennych zadań angażują się w powstrzymywanie szerzenia się epidemii koronawirusa.

Prace plastyczne, które napływały do mikołowskiej jednostki do końca roku szkolnego, były różnorodne pod wieloma względami. Komisja, w skład krórej wchodzili policjanci prewencji, którzy na co dzień prowadzą z dziećmi zajęcia profilaktyczne, starała się wybrać trzy w ich ocenie najlepsze projekty artystyczne, zwracając uwagę głównie na trafność tematyczną, jak również efekt końcowy pracy.

Kilka dni temu ogłoszone zostały wyniki, a następnego dnia policjant wraz z sierżantem Hektorem - ulubieńcem dzieci i symbolem profilaktyki miejscowych mundurowych odwiedził zwycięzców i wręczył im nagrody: dyplom Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie za udział w konkursie, torbę trenigową, piłkę do gry oraz odblaskową opaskę na plecak. Wyjątkowe emocje i radość ze spotkania towarzyszyły nie tylko dzieciom, ale w ogromnej mierze także mamom zwycięzców, które dumne ze swych pociech nie kryły wzruszenia.

 

 • na zdjęciu: mieszkaniec Wyr, laureat konkursu odbiera dyplom i nagrodę. W tle maskotka mikołowskiej Policji - sierżant Hektor
 • na zdjęciu: policjant ds. profilaktyki, maskotka mikołowskiej Policji, laureat konkursu plastycznego wraz mamą
 • na zdjęciu: policjant wraz z sierżantem Hektorem wsiadają do radiowozu, chłopiec żegna ich
 • na zdjęciu: policjant gratuluje chłopcu zwycięstwa w konkursie, podaje mu rękę, Orzesze
 • na zdjęciu: policjant przekazuje chłopcu nagrodę, wszystko odbywa się przed domem chłopca, w tle sierżant Hektor
 • pamiątkowe zdjęcie: policjant, maskotka mikołowskiej policji, laureat konkursu z rodziną, w tle radiowóz
 • na zdjęciu: policjant wręcza dyplom i nagrodę chłopcu, w tle radiowóz oraz sierżant Hektor
 • na zdjęciu: chłopiec odczytuje treść dyplomu, Mikołów
 • za zdjęciu: praca plastyczna, I miejsce
  I miejsce
 • na zdjęciu: praca plastyczna II miejsce: służba policjantów w walce z epidemią
  II miejsce
 • na zdjęciu: praca plastyczna II miejsce: służba policjantów w walce z epidemią
  III miejsce
Ładowanie odtwarzacza...