Przez cały tydzień okradał sklep - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Przez cały tydzień okradał sklep

Data publikacji 10.01.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w ciągu tygodnia sukcesywanie okradał jeden z dyskontów na miejskim osiedlu. Mundurowi zauważyli go biegnącego ulicą, kiedy akurat trzymał skradzione chwilę wcześniej obuwie. Wczoraj usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem stróże prawa z łaziskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów na osiedlu Kościuszki w Łaziskach Górnych, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży. W trakcie dojazdu na miejsce zauważyli biegnącego mężczyznę, trzymającego w ręku nowe obuwie. Mundurowi szybko skojarzyli fakty i wylegitymowali człowieka. Okazało, że to 19-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, który od kilku dni regularnie przychodził do sklepu, z którego pochodziło wczorajsze zgłoszenie i kradł towar. Jego łupem padł, między innymi, alkohol oraz gra komputerowa o łącznej wartości ponad 600 zł.

Mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Tłumaczył, że wynoszony ze sklepu towar sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na własne potrzeby. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.