Nietrzeźwy spowodował kolizję - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Data publikacji 10.01.2020

2,5 promila alkoholu w ograniźmie miał 35-letni mikołowianin, który wczoraj po południu spowodował kolizję w centrum Mikołowa. Tym razem, na szczęście, nikomu nic się nie stało. Pamiętajmy jednak, że pijani za kółkiem stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu, a ich bezmyślność może doprowadzić do tragedii. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 17.00 mundurowi z drogówki zostali wezwani do kolizji na ulicy Prusa. Na miejscu okazało się, że kierujący peugeotem jadąc w kierunku Gliwic nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda i najechał na tył pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia był pod sporym wpływem alkoholu. Jego wynik, to 2,5 promila. Dodatkowo, od 2018 roku 35-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Tym razem kolizja zakończyła się jedynie uszkodzeniami pojazdu, jednak pamiętajmy, iż skutki zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych mogą być znacznie poważniejsze.

Od początku tego roku mikołowscy policjanci zatrzymali już 7 osób, które prowadziły samochód na "podwójnym gazie". Kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, ale oprócz odpowiedzialności prawnej, spoczywa na nich przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie.

Pamiętajmy, że pijany kierowca stwarza śmiertelne zagrożenia na drodze. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być od wpływem alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy, że pijany wsiada za kierownicę. Poinformuj policję. Twoje zgłoszenie może uratować komuś życie