Wiadomości

Uwaga - utrudnienia w ruchu w dniach 6 i 8 września!

Data publikacji 04.09.2019

Informujemy, iż w najbliższych dniach: 6 i 8 września br. w związku z planowanymi na terenie powiatu mikołowskiego imprezami, należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Policjanci będą uczestniczyć w zabezpieczeniu takich wydarzeń sportowych jak Rajd Śląska oraz VIII Bieg Orzeski. Planowane przedsięwzięcia spowodują utrudnienia w związku z czasowym wyłączeniem z ruchu dróg regionu. Zachęcamy do zapoznania się z mapą utrudnień na drogach Mikołowa oraz Orzesza.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą mundurowi z mikołowskiej komendy, orzeskiego komisariatu oraz inne służby. W związku z wykorzystaniem dróg w sposób szczególny, w dniach 6 i 8 września, drogówka już dziś informuje o planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym i apeluje do lokalnych mediów o przekazanie tej informacji mieszkańcom.

6 września ( piątek): Rajd Śląska - przewidywany czas utrudnień: godzina 16.00 do 21:30

Organizatorzy wyodrębnili jeden odcinek specjalny, który zostanie wyłączony z ruchu na czas wyścigu. To nim poruszać się będą zawodnicy. Prosimy o zapoznanie się z poniższym wykazem ulic:

OS 1: Mikołów - Rynek, ulice: Karola Miarki, Plac 750- Lecia, Górnicza, Żwirki i Wigury, powrót: ul. Karola Miarki, Plac 750- Lecia, Górniczą, Żwirki i Wigury

 


8 września ( niedziela): VIII Bieg Orzeski - przewidywany czas utrudnień: godzina 14:30 do 16:30

Na czas biegu zawodników nastąpi zamknięcie ulic Orzesza: Bukowina, Prusa, Sobieskiego, Czajkowskiego, Kochanowskiego, Staszica, Kołłątaja, Plebiscytowa, S. Konarskiego, Kościuszki, Mickiewicza, Partyzantów, Świętego Wawrzyńca, Parkowa, Na Górce, Wiosny Ludów, Kopernika i Górna.