Ukradł szefowi narzędzia - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Ukradł szefowi narzędzia

Data publikacji 28.08.2019

Kryminalni z Mikołowa zatrzymali wczoraj 22-letniego chorzowianina, który z warsztatu firmy, w której był pracownikiem, wyniósł elektronarzędzia o wartości ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Policjantom udało się także odzyskać skradzione rzeczy.

Młody chorzowianin zatrudniony był w jednej z firm działających na terenie Mikołowa. Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyzna postanowił zakończyć współpracę ze swoim dotychczasowym szefem, więc z początkiem tego tygodnia złożył wypowiedzenie. Na pożegananie postanowił też zabrać należący do firmy dosyć pokaźny zestaw elektronarzędzi o wartości ponad 3 tysiące złotych. Niedługo jednak zdążył się nim nacieszyć, gdyż właściciel firmy zorientował się w braku sprzętu i zawiadomił o kradzieży.

Policjanci Wydziału Kryminalnego szybko dotarli do nieuczciwego pracownika. 22-latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Udało się też odzyskać wszystkie elektronarzędzia, które chorzowianin przechowywał w swoim samochodzie.

Wczoraj po południu usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 

Odzyskane przez mikołowskich kryminalnych elektronarzędzia.