Nowe hybrydy dla mikołowskiej Policji - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Nowe hybrydy dla mikołowskiej Policji

Data publikacji 13.06.2019

We wtorek 4 czerwca, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odbyło się uroczyste przekazanie 54 nowych oznakowanych radiowozów hybrydowych dla jednostek policji garnizonu śląskiego. Dwa z nich trafiły do mikołowskiej komendy. Tego dnia w uroczystości przekazania Toyot Corolli uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Waligóra.

Do mikołowskiej jednostki policji trafiły dwa z 54 oznakowanych radiowozów marki Toyota Corolla. W uroczystym przekazaniu samochodu, które odbyło się 4 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Waligóra.

Samochody z napędem hybrydowym, które wyprodukowane zostały z myślą o dbałość środowiska, zakupione są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice. Radiowozy mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą w nich pełnić codzienną służbę. Do wyposażenia należą m.in. automatyczna skrzynia biegów, automatyczna klimatyzacja oraz kamera cofania.

Zakup radiowozów dla komendy w Mikołowie, które użytkować będą głównie policjanci ruchu drogowego, był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędów: Miasta Mikołów oraz Gminy Wyry. We wtorek, na mikołowskim rynku w obecności Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechuli oraz wczoraj pod Urzędem Gminy Wyry w obecności Wójt Barbary Prasoł oraz Przewodniczącej Rady Gminy Joanny Pasierbek- Konieczny odbyły się prezentacje hybrydowych toyot naszym darczyńcom oraz mieszkańcom. W Wyrach, nowy nabytek mikołowskich policjantów obejrzały również przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Wyrach. Korzystając  z okazji, szef mikołowskich policjantów nadkom. Krzysztof Skowron przypomniał najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać w okresie letniego wypoczynku.

  • Mikołów

  • Wyry