Wiadomości

Policjanci zabezpieczali III etap wyścigu Tour de Pologne

Data publikacji 07.08.2018

Wczoraj przez teren naszego powiatu przejechał kolarski wyścig Tour de Pologne. Nad bezpieczeństwem samych kolarzy i towarzyszących im ekip, jak i zgromadzonych na trasie kibiców czuwali mikołowscy policjanci wspierani przez strażników miejskich oraz strażaków. Z tego zadania wszyscy wywiązali się wzorowo. III etap legendarnego wyścigu zakończył się wczoraj tuż po godzinie 16:30. Emocji jak zwykle nie brakowało.

Na terenie naszego powiatu wyścig rozpoczął się w Mikołowie na ulicy Oświęcimskiej, następnie peleton jechał ulicą Przelotową, Korfantego i Spyry w kierunku Ornontowic, dalej ulicą Bujakowską w kierunku Orzesza, a stamtąd ulicami Gliwicką i Rybnicką, aż do granicy z powiatem rybnickim.

Policjanci pilnowali porządku na ulicach i skrzyżowaniach, przez które biegła trasa III etapu. W akcji zabezpieczenia 75. Tour de Pologne na ulicach powiatu mikołowskiego uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, Komisariatu Policji w Orzeszu oraz OPP w Katowicach.

Zabezpieczenie tego typu imprezy jest sporym wyzwaniem dla Policji. Sprawą priorytetową jest zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja trudności, na jakie trafią kierowcy i piesi.

Policyjne załogi były też zaangażowane w pilotaż kolumny wyścigowej.

 

Fot. KPP Mikołów

Ładowanie odtwarzacza...