Wiadomości

Wyścig kolarski "Tour de Pologne" w powiecie mikołowskim. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Data publikacji 31.07.2018

W dniach od 5-8 sierpnia br., na terenie województwa śląskiego rozegrane zostaną 4 etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. 6 sierpnia, peleton będzie przejeżdżał przez powiat mikołowski- będzie to 3 etap wyścigu. W związku z tym wydarzeniem, na czas trwania wyścigu, powstaną czasowe utrudnienia w ruchu.

W dniu 6 sierpnia, ulicami powiatu mikołowskiego przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 75. Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez Rudę Śląską – Mikołów – Ornontowice – Orzesze – Bełk – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Połomię – Świerklany – Jankowice – Rybnik – Książenice – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice – Zabrze.

Uczestnicy wyścigu przejadą następującymi ulicami naszego powiatu:

  • Mikołów: ulice: Oświęcimska, Przelotowa, Korfantego, Spyry

  • Ornontowice: ulica Bujakowska

  • Orzesze: ulice: Gliwicka, Rybnicka

Następnie uczestnicy wyścigu będą się kierować w stronę powiatu rybnickiego począwszy od Bełku. Z uwagi na zabezpieczenie przez policjantów mikołowskiej komendy całości trasy, informujemy mieszkańców o wystąpieniu czasowych utrudnień ruchu w związku z przejazdem uczestników wyścigu. Utrudnień należy spodziewać się w godz. 15:30 – 17:00, w zależności od przebiegu przejazdu. Planowany wjazd peletonu do Mikołowa przewidziany jest około godz. 16:08, jednak uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Przewiduje się, że przejazd przez nasz powiat wyznaczonym odcinkiem powinien zająć sportowcom około 20 minut.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.