Nowa hybryda dla mikołowskich policjantów - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Nowa hybryda dla mikołowskich policjantów

Data publikacji 14.06.2018

We wtorek, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odbyło się uroczyste przekazanie 43 nowych oznakowanych radiowozów dla jednostek policji garnizonu śląskiego. Jeden z nich trafił do mikołowskiej komendy. Tego dnia w uroczystości przekazania Toyoty Auris uczestniczył pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Krzysztof Skowron.

Do mikołowskiej jednostki policji trafił jeden z 43 oznakowanych radiowozów marki Toyota Auris. W uroczystym przekazaniu samochodu, które odbyło się 12 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, uczestniczył pełniący obowązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Krzysztof Skowron. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo TUTAJ.

Samochody z napędem hybrydowym, które wyprodukowane zostały z myślą o dbałość środowiska, zakupione są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice. Zakup radiowozu dla komendy w Mikołowie był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Mikołów oraz Mikołowskiego Banku Spółdzielczego. Wczoraj, na mikołowskim rynku odbyło się przekazanie hybrydowej toyoty przez naszych darczyńców. W uroczystości udział wziął Burmistrz Miasta Mikołowa Stanisław Piechula, przedstawieciele Zarządu Mikołowskiego Banku Spółdzielczego, a także pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Krzysztof Skowron oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusz Waligóra.