Podsumowanie działań "NIE- DLA PRĘDKOŚCI" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Podsumowanie działań "NIE- DLA PRĘDKOŚCI"

Data publikacji 07.06.2018

Wczoraj, w godzinach 6.00 - 14.00, policjanci drogówki wzięli udział w kolejnych wojewódzkich działaniach "NIE- DLA PRĘDKOŚCI". Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W środę, policjanci na terenie powiatu mikołowskiego, przeprowadzili akcję pod nazwą „Nie- dla prędkości”, której celem było ograniczenie zjawiska przekraczania prędkości. 

Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. Mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Podczas działań skontrolowano 24 pojazdy oraz ujawniono 23 wykroczenia w ruchu drogowym z czego 20 z nich dotyczyły waśnie przekroczenia prędkości. W trakcie prowadzonych działań miało miejsce jedno zdarzenie drogowe- kolizja.

Pamiętajmy, że brawura i nadmierna prędkość kierujących, jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach, a także aktualnych przepisów ruchu drogowego.