Wiadomości

Przypominamy o możliwości skontrolowania autokaru przed planowanym wyjazdem!

Data publikacji 09.05.2018

Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed planowaną podróżą.

Organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu prosimy z dwu, lub przynajmniej, jednodniowym wyprzedzeniem, powiadomić mikołowską komendę o chęci przeprowadzenia kontroli.

W Mikołowie, miejscem takich kontroli został wyznaczony parking przy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Jasnej 1-5. Termin kontroli prosimy uzgadniać z wydziałem ruchu drogowego pod numerem: tel. 32/73 77 290.

Zgłoszeń można dokonywać osobiście lub telefonicznie. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pod numerem telefonu: 32/ 73 77 290. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.