Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ" - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ"

Data publikacji 08.05.2018

Wczoraj, policjanci drogówki przeprowadzili na terenie całego powiatu mikołowskiego działania pod nazwą "Prędkość". Podobne działania prowadzone były przez Policję na terenie całego kraju. Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie faktów przekraczania dozwolonej prędkości.

Prowadzenie pojazdów z nadmierną prędkością jest nadal jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Wczoraj policjanci na terenie powiatu mikołowskiego, tak jak i w całej Polsce, przeprowadzili akcję pod nazwą „PRĘDKOŚĆ, której celem było ograniczenie zjawiska przekraczania prędkości. 

Wzięło w niej udział 11 policjantów drogówki. Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie „piratów drogowych” stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. Mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Podczas działań skontrolowano 68 pojazdów oraz ujawniono 55 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości.

W trakcie prowadzonych działań miały miejsce dwa zdarzenia drogowe. Ponadto na ulicy Gliwickiej w Mikołowie, policjanci zatrzymali do kontroli 68- letniego mieszkańca Mikołowa, który kierował rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ponownie apelują do kierujących o zdrowy rozsądek i rozwagę!