Podziękowania za uratowanie ludzi z pożaru - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Podziękowania za uratowanie ludzi z pożaru

Data publikacji 25.04.2018

Wczoraj w Urzędzie Gminy Ornontowice odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego złożono podziękowania policjantom oraz ratownikom medycznym, którzy brali udział w akcji ratunkowej podczas pożaru domu jednorodzinnego w Ornontowicach. Dzięki sprawnej akcji i współpracy służb nikt z domowników nie ucierpiał.

Wczoraj, w Urzędzie Gminy Ornontowice, z inicjatywy szefa mikołowskich policjantów, odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego złożono podziękowanie dla policjantów oraz ratowników medycznych, którzy 23 marca tego roku, narażając własne życie i zdrowie, brali udział w akcji ratunkowej, podczas pożaru domu jednorodzinnego w Ornontowicach.

W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Ornontowice Kazimierz Adamczyk, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie kom. Dariusz Waligóra, Komendant Komisariatu Policji w Orzeszu nadkom. Anna Musioł, mł. bryg. Damian Krawczyk Komendant PSP w Mikołowie, a także Michał Rupik- kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach.

Zgromadzeni podziękowali za profesjonalizm w prowadzeniu akcji ratunkowej, dzięki której udało się zapobiec tragedii. Warto również podkreślić, jak ważne podczas tego typu zdarzeń, jest wzajemne wsparcie i współdziałanie służb. Błyskawiczna interwencja i brak zawahania ze strony st. sierż Mariusza Sacawy i sierż. Łukasza Michalskiego pozwoliły na uratowanie życia kobiet. Ratownicy medyczni Robert Gorzawski i Karol Szczyra, którzy na co dzień są również strażakami, w profesjonalny sposób prowadzili akcją ratunkową i wspomogli orzeskich policjantów. Policjanci pokazali, że słowa policyjnej roty "... nawet z narażeniem życia" są dewizą ich codziennej służby.

Dziękujemy naszym kolegom za profesjonalizm i godną naśladowania postawę!