Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ! Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami nanosząc sygnały na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. To narzędzie informatyczne, które:

  •  pozwala Policji na czytelne przedstawienie społecznościom lokalnym skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń (mapa statystyczna),
  •  umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję (mapa interaktywna).

Dzięki tej aplikacji każdy z nas może anonimowo i w łatwy sposób zgłaszać sygnały, które według nas bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.
Od początku roku (stan na 31.03.2018r.) mikołowscy policjanci odnotowali 184 sygnały naniesione na Mapę przez mieszkańców. Dotyczą one m.in. nieprawidłowych parkowań, przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz spożywania alkoholu w miejscu publicznych. Każde takie zgłoszenie policjanci dokładnie weryfikują. 
 

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.