Wiadomości

Wpadli w ręce kryminalnych z substancjami psychotropowymi

Mikołowscy kryminalni zatrzymali 21- letniego mieszkańca Łazisk Górnych i jego o 6 lat młodszego kolegę, którzy posiadali przy sobie substancje psychotropowe. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów, kiedy wspólnie siedzieli w samochodzie w Mikołowie na ulicy Prusa. Obaj przyznali się do winy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 15 marca w godzinach popołudniowych, na jednej z ulic w centrum Mikołowa. Policjanci mikołowskiego wydziału kryminalnego, podjęli czynności wobec osób siedzących w zaparkowanym samochodzie. Podczas kontroli, u dwóch z nich, stróże prawa ujawnili substancje wyglądem przypominające substancje psychotropowe. Fakt ten potwierdziły dalsze czynności procesowe wykonane w mikołowskiej komendzie. 21- letni mężczyzna i jego 15- letni kolega to mieszkańcy Łazisk Górnych. Obaj czwartkową noc spędzili w policyjnych pomieszczeniach izolacyjnych. Następnego dnia, dorosłemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut za posiadanie substancji psychotropowych, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Natomiast o losie nieletniego zadecyduje mikołowski sąd rodzinny.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.