O bezpieczeństwie osób starszych - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

O bezpieczeństwie osób starszych

Data publikacji 31.01.2018

Wczoraj, mundurowi spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy w Mikołowie. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli seniorom co robić, aby nie dać się oszukać. Osoby starsze miały okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

W dniu wczorajszym: st. sierż. Artur Ceran, na co dzień zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowy mł. asp. Piotr Haśnik, odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Mikołowie. Spotkanie było okazją do omówienia zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji, na jakie narażone są osoby starsze w codziennym życiu. Mundurowi wyjaśnili seniorom, jak unikać zagrożeń, jak radzić sobie, gdy ktoś próbuje nas oszukać, wyłudzić pieniądze na przykład tzw. metodą na wnuczka, a także kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi oraz co zrobić, gdy padniemy już ofiarą przestępców.

Wizyta była również okazją do przypomnienia o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po zmroku. Na zakończenie, uczestnikom zostały wręczone opaski odblaskowe.