Mundurowi spotkali się z seniorami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Mundurowi spotkali się z seniorami

Data publikacji 19.01.2018

W środę, tj. 17 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

Zorganizowane w minioną środę spotkanie z mikołowskimi seniorami było dla policjantów doskonałą okazją do dyskusji na temat problemów najstarszych mieszkańców powiatu, a także ewentualnych zagrożeń czyhających na seniorów. W spotkaniu wzięli udział policjanci mikołowskiego pionu prewencji: asp. szt. Ireneusz Bocheński, mł. asp. Mariusz Nachlik oraz st. sierż. Artur Ceran.

Podczas debaty, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z aplikacją "Moja Komenda", która umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji w momencie, gdy znajdujemy się poza miejscem swojego zamieszkania. Zgromadzonym przypomniano również o istnieniu interaktywnego narzędzia jakim jest  "Krajowa Mapa Zagrożeń", która jest wspaniałym łącznikiem pomiędzy społecznością lokalną a policją. Za pomocą tej aplikacji mieszkańcy całego kraju, mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą Internetu mogą oni podpowiadać policjantom gdzie np. nocują bezdomni, albo w którym miejscu są źle ustawione znaki drogowe, gdzie kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości i wiele innych.

Spotkanie, które przebiegało w bardzo rodzinnej atmosferze, było również okazją do przypomnienia o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po zmroku, a także konieczności noszenia elementów odblaskowych.