Policyjne działania Truck & Bus - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Policyjne działania Truck & Bus

Data publikacji 12.10.2017

Dzisiaj w godzinach 06.00 do 22.00 policjanci mikołowskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą "Truck&Bus". Mundurowi bacznie przyjrzą się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

W trakcie prowadzonych działań policjanci sprawdzają przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów prawnych. Mundurowi zwracają uwagę na stan techniczny pojazdów odpowiadający za bezpieczeństwo na drodze, w tym między innymi układów hamulcowych, kierowniczych, oświetlenia ciężarówek i właściwego oznakowania. Sprawdzają także ładunki przewożone przez te pojazdy oraz sposób ich zabezpieczenia.

Stróże prawa badają również stan trzeźwości kierowców oraz posiadane uprawnienia do prowadzenia określonych rodzajów pojazdów, dokumenty przewozowe, a także przestrzeganie czasu pracy. Akcja ma zasięg wojewódzki, a jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w zakresie przewozów osób i rzeczy.

O efektach akcji poinformujemy Państwa jutro.