Wypadek na DK 81 ( 08.10. Orzesze-Gardawice) - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Wypadek na DK 81 ( 08.10. Orzesze-Gardawice)

09.10.2017    Mikołów

Do poważnego wypadku drogowego doszło wczoraj na krajowej "wiślance" w miejscowości Orzesze-Gardawice. Kierujący osobówką VW Golf wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Mazda 3. Zarówno sprawca zdarzenia, 18-letni mężczyzna, jak i pokrzywdzona, 29-letnia orzeszanka, trafili do szpitala. Za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło około godziny 15:30 na odcinku DK-81 (22,5 km) w Orzeszu-Gardawicach. Według ustaleń policjantów, 18-letni mieszkaniec Orzesza poruszał się samochodem osobowym marki VW Golf w kierunku Żor. Wjechał na skrzyżowanie mimo, iż sygnalizator świetlny wskazywał kolor czerwony. Tym samym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym od ulicy Dojazdowej pojazdem marki Mazda 3, którym kierowała 29-letnia mieszkanka Orzesza.

Zarówno sprawca wypadku jak i pokrzywdzona doznali obrażeń ciała. Kobieta z urazem głowy i klatki piersiowej została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Sosnowcu. Mężczyzna ze złamaną ręką i nogą trafił do szpitala w Mikołowie.

W wyniku zdarzenia został też uszkodzony sygnalizator świetlny, którego elementy spadły na jeden ze stojących tam samochodów, uszkadzając tym samym jego powłokę lakierniczą. Droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana na ponad dwie godziny.

Za spowodowanie wypadku drogowego przepis art. 177 kodeksu karnego przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. KPP Mikołów