Nietrzeźwy z zakazem zatrzymany - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Nietrzeźwy z zakazem zatrzymany

Data publikacji 15.05.2017

Wczoraj wieczorem policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali 53-letniego mieszkańca Chudowa, który mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów postanowił wsiąść" za kółko". Podczas kontroli stróże prawa bardzo szybko zorientowali się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, iż miał w organiźmie ponad promil alkoholu. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Policjancji Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy jak codzień prowadzili wczoraj kontrole stanu trzeźwości. Po godzinie 19:30 na jednej z ulic w Ornontowicach zatrzymali do kontroli audi. Okazało się, że kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy.  Mundurowi od razu też wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wskazało, iż 53-letni mieszkaniec Chudowa miał w organiźmie ponad promil alkoholu. Na domiar złego - po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach pojawiła się informacja, że zatrzymany w ogóle nie powienien wsiadać do samochodu, gdyż od zeszłego roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz mieszkaniec Chudowa odpowie za popełnione przestępstwa.

Przypominamy, za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości sąd może wymierzyć karę do dwóch lat więzienia, zaś niestosowanie się do postanowień sądu zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie na drogach. Policja apelują, by nie pozostawać obojętnym i reagować kiedy mamy podejrzenie, że inny uczestnik ruchu może być nietrzeźwy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy i poinformować policjantów, którzy będą mogli sprawdzić trzeźwość podejrzanego kierowcy.