Wiadomości

Domowy alkomat zawiódł - nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Data publikacji 04.05.2017

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organiźmie ponad 0,5 promila alkoholu, jednak jak sam przyznał - był pewien, że jest trzeźwy, rano badał się na domowym alkomacie swojego brata. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

Mikołowscy stróże prawa zatrzymali 39-letniego mieszkańca Suszca, który na jednej z dróg publicznych naszego powiatu kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli mężczyzna był bardzo spokojny, gdyż jak później tłumaczył mundurowym - rano badał się na domowym alkomacie należącym do  brata i był przekonany, że jest trzeźwy. Jak się okazało, kierujący miał w organiźmie jeszcze ponad pół promila alkoholu.

Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia. O dalszym losie 39-latka zadecudyje sąd.

Kierowco pamiętaj! Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości - przyjdź do jednostki policji i upewnij się! Nie polegaj wyłącznie na domowych urządzeniach, gdyż jak pokazuje dzisiejszy przypadek, tego typu wynalazki bardzo często zawodzą.