Policjanci też krótkofalowcy - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Wiadomości

Policjanci też krótkofalowcy

Data publikacji 01.05.2017

Policjanci mikołowskiej komendy znaleźli się wczoraj wśród niezwykłej grupy pasjonatów. W Śląskim Ogrodzie Botanicznym odbył się bowiem IV Radiozlot, a więc zjazd miłośników krótkofalówek. Impreza zorganizowana przez mikołowski klub SP9 PKS zgromadziła zarówno długoletnich znawców tematu jak i osoby, które ten nieoceniony środek łączności miały okazję zobaczyć i posłuchać po raz pierwszy w życiu.

W samo południe w Śląskim Ogrodzie Botanicznym rozpoczął się wczoraj zlot tych, którzy do swojego hobby zaliczają radio, a ściślej mówiąc łączność radiową. Dlatego też oczywistym wydało się, że wśród miłośników pojawili się również mikołowscy mundurowi. Podstawowym środkiem komunikacji stróżów prawa jest nic innego jak właśnie radio. Organizatorem zjazdu był Mikołowski Klub Krótkofalowców (MKK) SP9 PKS. Pojawiło się sporo sympatyków radia oraz osoby z branży radioamatorskiej. Doszło do wymiany informacji oraz ciekawostek "ze świata krótkofalowca". Policjancji Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii oraz policjancji Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentowali wykorzystywany na codzień sprzęt oraz udzielali informacji dotyczących charakteru wykonywanej pracy.

Sprzyjająca pogoda spowodowała, że w ogrodzie pojawiło się bardzo dużo dzieci, które żywo zainteresowane policyjnymi radiowozami zerkały do jego wnętrza i z uwagą słuchały policjantów. Najmłodszym uczestnikom imprezy przedstawiono model policjanta, wskazano elementy umundurowania, przypomniano numery alarmowe oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa.