Orzescy stróże prawa wśród milusińskich - Orzesze - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Orzescy stróże prawa wśród milusińskich

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które poznali dziś najmłodsi orzeszanie. Na zaproszenie dyrekcji oraz wychowawców, policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu odwiedzili dzieci z Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 1 w Orzeszu.

Orzescy policjanci w okresie jesiennym bardzo często zapraszani są na różnego rodzaju spotkania z dziećmi i młodzieżą. Aby przybliżyć i przypomnieć im czyhające na nich niebezpieczeństwa w czasie roku szkolnego ( także i przedszkolnego) mundurowi odwiedzili dzisiaj swoich najmłodszych podopiecznych z Przedszkola z Oddziałem Integracyjnym nr 1w Orzeszu przy ul. Miarki.
Cała wizyta przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Dzieci ochoczo słuchały rad dzielnicowego asp. Marcina Romasza i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i omówiono obowiązujace dzieci w trakcie codziennej zabawy.

Całość pogadanki została podsumowana przez sierżanta Hektora, czyli maskotkę mikołowskiej policji. Przedszkolaki jak zwykle chętnie pozowały do wspólnych zdjęć.

 

Fot. KPP Mikołów

Ładowanie odtwarzacza...