Imprezowicz z zarzutami - Orzesze - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Imprezowicz z zarzutami

Policjanci z Orzesza zatrzymali 22-latka, który podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną mundurowych. Wszystko zaczęło się od tego, że młody człowiek wraz ze swoimi kolegami urządził w domu imprezę, która, odbywając się w środku nocy, dosyć poważnie zakłócała spoczynek mieszkańcom budynku. Zatrzymany mężczyzna dziś usłyszał zarzuty. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend, z soboty na niedzielę, policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu podjęci interwencję w jednym z mieszkań w Ornontowicach przy ul. Akacjowej. Tam bowiem odbywała się głośna impreza, która zakłócała spoczynek nocny pozostałym mieszkańcom bloku.

Mimo przeprowadzonej z właścicielem mieszkania rozmowy, ani on, ani jego kompani, nie zamierzali zakończyć zabawy. W trakcie czynności legitymowania 22-letni właściciel stał się agresywny. Wyrwał dowód osobisty z rąk policjanta, odepchnął go i usiłował uciec do mieszkania. Następnie stawiał opór i wyzywał mundurowych.

Został zatrzymany. Jak się okazało, był pod silnym działaniem alkoholu. Miał go w organiźmie ponad 2 promile. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Dziś usłyszał zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej, stosowania przemocy fizycznej w celu zmuszenia fukncjonariuszy do zaniechania czynności służbowej oraz znieważenia słowami wulgarnymi. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Młodemu imprezowiczowi grozi do 3 lat więzienia.