"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie" - spotkanie z mieszkańcami Orzesza

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu mundurowi spotkali się z mieszkańcami miasta. Zorganizowana debata to element cyklu spotkań pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Wszystkich zgromadzonych przywitał szef orzeskich stróżów prawa kom. Krzysztof Midziałek, który na co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Zaprezentowano narzędzia pracy policji: aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", "Moja Komenda" oraz program "Dzielnicowy bliżej nas".

Założeniem i celem przedsięwzięcia jest pokazanie mieszkańcom programów prewencyjnych poprawiających bezpieczeństwo oraz edukacja w zakresie korzystania z nich. Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki i Patologii Nieletnich mikołowskiej komendy asp.szt. Rafał Duda oraz st.sierż. Artur Ceran zaprezentowali aplikację Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. Przedstawiono informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej Policji, zarówno dla zwiększania poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk niepożądanych społecznie.

Następnie uczestnicy debaty zapoznani zostali z założeniami programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Obecność dzielnicowego asp. Marcina Romaszkan podczas spotkania umożliwiła osobisty z nim kontakt tym, którzy dotychczas nie mieli takiej możliwości lub okazji. Policjant omówił realizowane obecnie zadanie priorytetowe w swoim rejonie służbowym - zaśmiecanie i spożywanie alkoholu w rejonie Dworca PKP „Orzesze-Miasto” - ul. Rybnicka 15.

Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.