Łaziska Górne

73-latka wysprzątała piwnicę - teraz odpowie za kradzież

Stróże prawa z łaziskiego komisariatu zatrzymali 73-letnią kobietę podejrzewaną o kradzież żeliwnych elementów pieca. Do zdarzenia doszło w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Wyzwolenia. W trakcie podejmowanej interwencji kobieta przyznała, że sprzątała piwnicę i rzeczy te oddała na złom. Problem w tym jednak, że nie stanowiły one jej własności. O losie kobiety zadecyduje sąd.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zostali wezwani na interwencję do jednego z budynków wielorodzinnych tuż przy Elektrowni Łaziska. Zgłaszający powiadomił, iż doszło do kradzieży należących do niego żeliwnych elementów pieca. W toku wykonywanych czynności ustalono, sprawcą całego zamieszania jest 73-letnia sąsiadka mężczyzny.

Podczas rozmowy ze stróżami prawa kobieta przyznała, że sprzątała wspólną piwnicę, a żeliwne elementy pieca oddała na złom, gdyż przeszkadzały jej tam już od dłuższego czasu.

Policjantom udało się odzyskać utracone mienie, które już wczoraj wróciło do właściciela.

73-letnia łaziszczanka za swoje "porządki" odpowie teraz przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.