Łaziska Górne

"Wężykiem"po drodze - kierujący skuterem z wynikiem prawie 3 promile!

Dzielnicowi komisariatu z Łazisk Górnych zatrzymali wczoraj 55-latka, który na ulicy Sikorskiego kierował skuterem mając w organiźmie blisko 3 promile alkoholu. Pijanego kierowcę zdradził specyficzny, pozbawiony koordynacji sposób jazdy. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku. Teraz mieszkańcowi Orzesza grozi kara do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych w trakcie wczorajszego obchodu zauważyli mężczyznę, który na ulicy Sikorskiego kierował skuterem. Nie byłoby w tym nic nadzywczajnego, gdyby nie fakt, iż jazda odbywała się "wężykiem". Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali pojazd i przystąpili do legitymowania. Już podczas rozmowy mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. 55-letni mieszkaniec Orzesza został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego wynik to 1,40 mg/l, a więc blisko 3 promile.

Orzeszanin tłumczaył, że wypił rano dwa piwa, zatem "...dziwne, że w ogóle coś wyszło".

Teraz odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i kara finansowa.