Schował narkotyki w bieliźnie - Łaziska Górne - Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Łaziska Górne

Schował narkotyki w bieliźnie

Policyjni wywiadowcy z Łazisk Górnych pozyskali informację o młodym mieszkańcu miasta, który może posiadać narkotyki. Wczoraj wieczorem mężczyzna był już w rękach policjantów. Stróże prawa przeprowadzili kontrolę jego odzieży. 20-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tam podczas szczegółowego przeszukania w jego bieliźnie znaleziono 11 woreczków z marihuaną. Kolejne porcje ujawniono w jego mieszkaniu. Teraz 20-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wczoraj wieczorem zatrzymali 20-letniego mieszkańca tego miasta. Policjanci już wcześniej otrzymali sygnał, iż człowiek ten może posiadać narkotyki. Informacja została potwierdzona. Już w trakcie legitymowania łaziszczanin był bardzo nerwowy i pobudzony. Po przewiezieniu go do komisariatu i przeprowadzonej szczegółowej kontroli, w jego bieliźnie ujawnionmo 11 woreczków z suszem marihuany. Po niedługim czasie, w mieszkaniu 20-latka, zabezpieczono dwa duże worki z taką samą zawartością. Po przebadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że to także marihuana.

Przejęty przez mundurowych susz wystarczyłby do przygotowania ponad 73 porcji narkotyku.

Na dzisiaj zaplanowano przesłuchanie mężczyzny, w trakcie którego zostanie mu przedstawiony zarzut. Policja będzie też wnioskować do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.O dalszym losie łaziszczanina zadecyduje sąd.